Strona główna » O klubie

Piłka nożna to sport‚

w który gra się umysłem.

Johan Cruyff

Pomysł utworzenia Stowarzyszenia wyrazili rodzice, dzięki którym klub funkcjonuje i z roku na rok zyskuje większe doświadczenie.

Chcemy się uczyć od najlepszych. Nasze pragnienia są wsparte wiedzą, praktyką, innowatorskimi pomysłami i konsekwencją w dążeniu do celu. W tej chwili w naszym klubie trenują 6 drużyn – to blisko stu zawodników!

Zgodnie z nowoczesnym modelem nauczania dzieci, nie wynik jest ważny, tylko zdobyte umiejętności – przede wszystkim liczy się dla nas uśmiech na twarzach dzieci. Chcemy by takie zasady były naszą myślą przewodnią w codziennej pracy z młodzieżą.

Jeśli zapytają Państwo, czy nasz klub jest profesjonalny, odpowiemy: Ludzie którzy tworzą nasz klub są oddani swojej pracy i zarażają swoim hobby. Z każdym treningiem zyskujemy nowe doświadczenia, jak również zaufanie, gdyż dzieci z każdym miesiącem przybywa.

Kładziemy duży nacisk na aspekt wychowawczy, przez co chcemy wyrobić systematyczność oraz chęć osiągania swoich celów u dzieci. Dążymy aby w naszym klubie z każdym zespołem pracowało dwóch trenerów. Wtedy praca jest zdecydowanie bardziej efektywna.

Młodsze grupy trenują dwa razy w tygodniu, starsze trzy. Zdecydowana większość naszych zajęć odbywa się na obiekcie w Moszczenicy oraz na orliku na os. Bogoczowiec lub ul. Warszawska. W zimę wchodzimy na sale sportowe.

Klub jest finansowany ze składek rodziców, środków otrzymanych od sponsorów oraz pozyskanych w drodze konkursów Urzędu Miasta Jastrzębie Zdrój na realizowanie lub wspieranie zadań związanych z kulturą fizyczną i sportem. Naszym pragnieniem jest by klub był zorganizowany i prowadzony profesjonalnie. Widzimy szansę dla dzieci, które rozpoczną swoją przygodę z piłką w Orzełku i chcemy realizować ich marzenia.

NASZYM PODSTAWOWYM ZAŁOŻENIEM JEST, ABY PRZEZ GRĘ W PIŁKĘ NOŻNĄ MŁODZI PIŁKARZE STAWALI SIĘ LEPSZYMI LUDŹMI.

PLIKI DO POBRANIA:
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ZAWODNIKA

REGULAMIN ZAWODNIKA UKS ORZEŁ MOSZCZENICA

1. NA TRENING PRZYCHODZĘ 10 MINUT PRZED ZAJĘCIAMI (WYJĄTKIEM SĄ USPRAWIEDLIWIONE SYTUACJE).
  2. PRZED, JAKI I PO TRENINGU POMAGAM TRENEROWI PRZYNIEŚĆ, BĄDŹ ODNIEŚĆ SPRZĘT SPORTOWY (PIŁKI, TYCZKI, PACHOŁKI, KRĄŻKI). JEDNOCZEŚNIE PAMIĘTAM, ŻE ZA SPRZĘT ODPOWIADA CAŁA DRUŻYNA.
  3. BĘDĘ DBAŁ O POWIERZONY PRZEZ KLUB SPRZĘT SPORTOWY (SPRZĘT MECZOWY, TRENINGOWY, PIŁKI, TRENAŻERY, BRAMKI ITP.).
  4. BĘDĄC NA BOISKU PRZED TRENINGIEM NIE ODDAJĘ STRZAŁÓW NA BRAMKĘ, A Z PIŁKĄ ROZGRZEWAM SIĘ INDYWIDUALNIE, BĄDŹ Z KOLEGAMI.
  5. NAPÓJ ZOSTAWIAM PRZY PIŁKACH PRZED TRENINGIEM (NIE ZAPOMINAJĄC, ŻE WODA JEST NAJLEPSZA DO PICIA PODCZAS TRENINGU). SPOŻYWAM NAPÓJ W OKREŚLONYCH PRZERWACH PODCZAS ZAJĘĆ, ZA ZGODĄ TRENERA.
  6. PODCZAS TRENINGU SKUPIAM SIĘ NA ĆWICZENIACH, ZABAWACH, GRACH I POLECENIACH TRENERA, NIE ROZPRASZAM SIĘ RODZICAMI LUB ROZMOWAMI Z KOLEGAMI.
  7. BĘDĄC NA BOISKU PAMIĘTAM, IŻ NIE WOLNO DOTYKAĆ ŻADNYCH URZĄDZEŃ SPORTOWYCH BEZ ZGODY TRENERA (NP. BRAMEK, ZE WZGLĘDÓW BEZPIECZEŃSTWA).
  8. JEŻELI ŹLE SIĘ CZUJĘ, BĄDŹ ODCZUWAM INNE DOLEGLIWOŚCI, NATYCHMIAST INFORMUJĘ O TYM TRENERA.
  9. PO TRENINGU NIE ZOSTAWIAM PO SOBIE ŻADNYCH ŚMIECI (PUSTE BUTELKI, REKLAMÓWKI, ITP.), TYLKO WYRZUCAM JE DO POJEMNIKA NA ŚMIECI.
  10. OBOWIĄZKI SZKOLNE (ODRABIANIE LEKCJI, ITP.) STARAM WYKONYWAĆ JAK NAJLEPIEJ, GDYŻ MAJĄC PROBLEMY W NAUCE NIE BĘDĘ MÓGŁ UCZESTNICZYĆ W TRENINGACH ORAZ W MECZACH I TURNIEJACH.
  11. W CZASIE WOLNYM NA PODWÓRKU WYKONUJE ĆWICZENIA, KTÓRYCH NIE OPANOWAŁEM NA ZAJĘCIACH.
  12. W DOMU, NA PODWÓRKU I W SZKOLE STARAM SIĘ BYĆ GRZECZNY, WIEDZĄC ŻE MOJE ZACHOWANIE JEST „WIZYTÓWKĄ” NASZEGO KLUBU UKS ORZEŁ MOSZCZENICA
  13. BĘDĄC ZAWODNIKIEM KLUBU UKS ORZEŁ MOSZCZENICA NIE UŻYWAM WULGARNYCH, OBRAŹLIWYCH SŁÓW WOBEC BLISKICH I KOLEGÓW, GDYŻ MAM SZACUNEK DO SIEBIE I WSZYSTKICH OSÓB.
  14. JEŻELI NIE JESTEM PEWIEN ODNOŚNIE GODZINY TRENINGU, MECZU, BĄDŹ JAKIEJKOLWIEK INNEJ SPRAWY DZWONIĘ DO TRENERA.
  15. JEŻELI WIEM, ŻE NIE BĘDZIE MNIE NA TRENINGU, BĄDŹ NA MECZU, TURNIEJU ZAWSZE POWIADAMIAM O TYM TRENERA.

NIE PRZESTRZEGANIE REGULAMINU SPOWODUJE NASTĘPUJĄCE KONSEKWENCJE:

1.  TRZY UPOMNIENIA ZAWODNIKA PODCZAS ZAJĘĆ SKUTKUJĄ ZAWIESZENIEM ZAWODNIKA DO KOŃCA TRENINGU.
  2. ZŁE ZACHOWANIE W SZKOLE, BĄDŹ PROBLEMY Z NAUKĄ – ZAWIESZENIE ZAWODNIKA NA CZAS POPRAWY.
  3. SPÓŹNIENIE SIĘ NA ZAJĘCIA UPOMNIENIE, PO KOLEJNYM SPÓŹNIENIU KARA ZAWIESZENIA NA KOLEJNY TRENING
  4. NIE PRZYJŚCIE NA MECZ/TURNIEJ, BEZ WCZEŚNIEJSZEGO USPRAWIEDLIWIENIA SKUTKUJE ZAWIESZENIEM NA KOLEJNY MECZ/TURNIEJ.